Kā iemācīties strādāt ar datoru: padomi lietošanas iesācējiem
Dators — tas jau sen vairs nav greznība un rotaļlieta, bet pilnvērtīgs darba instruments. Šī iekārta ir gandrīz katrā mājā un birojā, bet to lietot sāk jau no mazotnes. Mūsdienās cilvēks, kurš neprot strādāt ar datoru, nespēj pretendēt uz daudzām vakancēm, nu un arī ikdienas dzīvē jūtās nekomfortabli. Tāpēc mēs šodien jums pastāstīsim par to, kā iemācīties strādāt ar datoru. Mēs esam sagatavojuši dažus padomus datora lietošanas iesācējiem.
Cik ātri var apgūt datoru?
Sākumā tieciet skaidrībā, kādam mērķim jums vajadzīgs dators
Sastādiet sarakstu ar noteiktām lietām, ko jūs vēlētos apgūt. Piemēram, sameklēt informāciju internetā, noformēt dokumentus, apstrādāt fotoattēlus, veidot lappuses sociālajos tīklos un daudz cita. Tas palīdzēs vienkāršot un organizēt apmācību procesu.
Iegādājieties mācību literatūru
Vecāka gadagājuma cilvēkiem ierastāk un vienkāršāk apgūt informāciju ar klasiska līdzekļa palīdzību – mācību grāmatu, nekā tikt skaidrībā ar kādu no programmām ar nesekmīgiem izmēģinājumiem, pieļaujot kļūdas. Jums nevajadzēs daudz grāmatu – būs pietiekami ar vienu, kurā tiek skaidroti pamata termini un sniegta apmācība darba uzsākšanai ar datoru. Noderēs arī jebkurš jauns mācību līdzeklis informātikā. Noteikti aplūkojiet grāmatas izlaiduma gadu, jo ar programmnodrošinājumu saistīta informācija ātri noveco.
Apgūstiet datorsistēmas interfeisu vispārējos principus
Tas jums labi palīdzēs apgūt daudzas programmas, jo lielākais interfeisu vairums balstīts uz vieniem un tiem pašiem principiem, izmantojot līdzīgus elementus – konteksta izvēlni, “ikonas”, instrumentus paneļus un citu. Tas sevišķi pamanāms viena un tā paša izstrādātāja programmām.
Izmantojiet funkcijas «Help»/«Uzziņa»
Sadaļa “Uzziņas” ir ikvienā programmā. Tā ietver atbildes uz lielāko vairumu iesācēju jautājumiem.
Sākumā iemācieties lietot interneta brauzeri un apgūstiet meklēšanu internetā
Ja jūs iemācīsieties lietot brauzeri un apgūsiet meklēšanu internetā, tad citu atbilžu sameklēšana jums nesagādās grūtības, jo internetā pieejams daudz instrukciju, kā lietot vienu vai otru programmu.
Apgūstiet praksi
Nekādā gadījumā neiekaliet terminus un darbību secību. Izlasot kaut ko mācību grāmatā vai padomus mājas lapā, tūlīt to izmēģiniet praksē. Apgūstiet teksta redaktoru Microsoft Word, izmēģiniet tajā dokumentu noformēšanu. Tāpat arī apgūstiet grafiskos redaktorus – apstrādājiet ar to palīdzību savus fotoattēlus. Tāda veidā jūs daudz ātrāk iegaumēsiet katras programmas funkcijas un instrumentus.
Pievērsiet uzmanību web-pielikumiem
Lai lietotu Word, Excel un citas programmas, tās nav obligāti jāuzstāda savā datorā. Pašlaik aizvien lielāku popularitāti iegūst tādu bieži izmantojamu programmu tiešsaistes versijas, kā Word, Excel un PowerPoint, kas tiek izmantotas caur interneta brauzeri.
Iemācieties izmantot “karstos taustiņus”
Atsevišķām darbībām, kuras tiek veiktas programmās ar peles klikšķu palīdzību izvēlnes un instrumenta paneļos, pastāv ātrais analogs – atbilstošs taustiņš uz klaviatūras vai arī taustiņu kombinācija. Piemēram, taustiņu salikums Ctrl + C kopē iezīmētu tekstu vai objektu buferu apmaiņā, bet Ctrl + V – ievieto iepriekš nokopēto failā. “Karsto taustiņu” izmantošana jums ļaus strādāt daudz ātrāk.
Visi šie padomi paredzēti gadījumam, ja jūs apgūstat datoru pašmācības ceļā. Taču, ja jums ir iespēja pieteikties mācību kursiem, tad noteikti piesakieties. Mūsu mācību centrā LatInSoft arī ir iespēja apmeklēt datorkursus iesācējiem un tiem, kas vēlas pilnveidot savas zināšanas. Šādā gadījumā rezultāti tiks sasniegti ievērojami ātrāk, bet pašas apmācības noritēs vieglāk un interesantāk!