Kā kļūt par web dizaineri? Padomi iesācējiem
Šodien mēs jums pastāstīsim, kā kļūt par web dizaineri no nulles, kur šo profesiju apgūt un kā nenovirzīties no mērķa. Lai arī cik interesanta nešķistu web dizainera profesija, daudzi tomēr pamet mācības, tās pat īsti neuzsākuši.Tāpēc mēs sniegsim maksimāli sīku aprakstu, lai jūs gūtu labu priekšstatu par profesiju un apsvērtu, vai vēlaties uzsākt mācības, ja tomēr esat izlēmuši.
Profesijas apraksts
Web dizainera profesija ir radusies salīdzinoši nesen. Tās parādīšanās saistīta ar informācijas tehnoloģiju straujo attīstību. Šīs profesijas pārstāvim ir jāpiemīt talantam veidot pievilcīgu mājas lapu un citu interneta resursu dizainu. Un pie tam, lai tiktu galā ar šādu uzdevumu, ir jāpiemīt nestandarta domāšanai, jo daudzi sarežģīti uzdevumi ir jāatrisina īsā laikā.
Bez tā, ka web dizainerim ir jāpārdomā mājas lapas vizualizācija, viņam ir arī jāizstrādā makets, kas būs nepieciešams turpmākam izkārtojumam. Tāpat arī šāda speciālista pienākumi ietver dažādu ikonu, baneru un ilustrāciju veidošanu. Noteikti jāpiebilst, ka ar šādiem uzdevumiem ne ikviens speciālists spēj tikt galā, jo sevišķi tāds, kurš tikai nesen pabeidzis augstāko mācību iestādi.
Web dizainerim nepieciešamās prasmes
Ikvienam web dizainerim jāprot lietot tādas programmas, kā Illustrator, Photoshop un CorelDraw. Noderēs arī dažādu interfeisu projektēšanas un prototipu veidošanas prasmju apguve. Tāpat arī neiztikt bez ērtākā interfeisa izveides teorētiskajiem pamatiem.
Kas jāzina katram speciālistam
Katram web dizainerim ir jāizprot, kā tieši cilvēki izmanto mājas lapas. Ir jāprot veidot tādu interfeisu, kas ļautu izmantot mājas lapas ne tikai pieredzējušiem lietotājiem, bet arī tiem, kuriem nav īpašas prasmes vai zināšanas informācijas tehnoloģiju jomā.
Jābūt zināšanām tehnisko ierobežojumu jomā. Atsevišķi dizaineru risinājumi nav realizējami dzīvē tā iemesla dēļ, ka tas var izrādīties tik sarežģīti, neērti un dārgi, ka nebūt pūļu vērts. Web dizainerim tas ir jau savlaicīgi jāparedz, jo savādāk viss ieguldītais darbs izrādīsies nevienam nevajadzīgs. Web dizainerim ir ne tikai jābūt apgūtai profesijai, bet arī jāpiemīt nosliecei uz profesiju. Tāpēc tā tiek attiecināta pie radošo profesiju kategorijas.
Vispirms web dizainerim jāmāk noteikt, kur izvietosies mājas lapas navigācijas elementi, kāds būs to noformējums un kā lietotājs ar tiem mijiedarbosies. Ergonomika – jebkuras mūsdienīgas mājas lapas svarīgākā īpašība. Ja mājas lapa nebūs ērti lietojama, tad, lai arī cik stilīgs neizrādītos dizains, lietotāju skatījumā tam nebūs nekādas nozīmes.
Web dizainera lielāko darba laiku aizņem dažādu sīkumu izstrāde. Vienkārša taustiņa izveidei var izrādīties nepieciešams milzums laika un pūļu. Īpašu nozīmi darba devēji piešķir tieši pārdomāta interfeisa izstrādei.
Kur var apgūt web dizainera specialitāti?
Ir vairāki veidi, kā apgūt web dizainera prasmes:
- Specializētās un augstākās izglītības iestādes
- Grāmatas
- Kursi
- Tiešsaistes apmācības un treningi
- Tiešsaistes apmācības ar pasniedzējiem
Piemēram, mūsu mācību centrā LatInSoft arī ir iespējams apgūt web dizaina un informācijas tehnoloģiju kursus pēc šādām programmām:
- Adobe Photoshop un Adobe Ilustrator
- Datorgrafika CorelDRAW Graphics Suite
- Datorgrafika – rasējumi un 3D objekti
- Datorgrafika – fotoattēlu apstrāde
- Web lapu izstrāde
Rezumējot
Mūsdienās web dizainera profesija ir ļoti pieprasīta. Pašlaik pieejami ļoti daudzi web dizaina apguves veidi, tāpēc jūs bez pūlēm sev sameklēsiet vislabākos!