Kā pareizi sastādīt veicamo darbu sarakstu?
Šodien mēs jums šajā raksta pastāstīsim par to, kā pareizi sastādīt veicamo darbu sarakstu. Saraksta sastādīšana – viens no pamata variantiem un posmiem dienas, kā arī darba, mācību un sadzīves laika plānošanai. Mūsdienās to izmanto daudzi cilvēki, piemēram, lai iepirktos lielveikalā vai sastādītu to lietu sarakstu, kuras jāņem līdzi ceļojumā.
Kādam jābūt veicamo darbu sarakstam?
Vispirms jums jāapsver, kādu jūs gribētu redzēt savu veicama darbu sarakstu, lai tas jums patiešām būtu noderīgs un palīdzētu pārvaldīt savu laiku. Mūsu ieskatos sarakstam vajadzētu būt šādam:
Precīzam un konkrētam
Precīzi jāformulē savi darbi. Nav pieņemami tādi formulējumi, kā: ” nopirkt pārtiku”, “nodarboties ar sportu”.
Konkretizētam laika ziņā
Jānosaka konkrēts laiks, kurā visiem darbiem jābūt paveiktiem. Pārsvara – tā ir diena nedēļa, mēnesis un gads.
Sakārtotam
Daudz ērtāk būs sastādīt sarakstu, kas tiks iedalīts nodaļās, piemēram, “karjera”, “ienākumi”, “veselība”.
Motivējošam
Centieties sastādīt darbu sarakstu tā, lai tam būtu motivējošs efekts. Centieties papildināt savu sarakstu ar dažādām krāsām, izceļot prioritātes.
Kontrolējamam
Jums ir regulāri jāstrādā pie savu darbu saraksta – jāatzīmē paveiktie darbi, nepieciešamības gadījumā jāveic atzīmes.
Kā pareizi sastādīt veicamo darbu sarakstu?
Aplūkosim dažus paveicamos posmus, kas nepieciešami pareizai veicamo darbu saraksta sastādīšanai noteiktam periodam.
Konkretizēt izpildes laiku
Apsveriet, cik daudz laika var aizņemt konkrēta uzdevuma izpilde. Tādā veidā jūs varēsiet precīzi saplānot savu dienu.
Izvēlēties saraksta sastādīšanas veidu
Jums būs jāpārdomā, kur ērtāk būs sastādīt sarakstu. Mūsdienās to var veikt ne tikai rakstot ar roku, bet arī ar jebkuru iekārtu palīdzību, piemēram, planšete, mobilais tālrunis. Elektroniski veidotie saraksti ir daudz ērtāki, jo tos jūs jebkurā brīdī varat rediģēt, atlikt savus darbus un atzīmēt izpildītos.
Noteikt periodu, kuram jūs vēlētos sastādīt veicamo darbu sarakstu
Lielākais vairums cilvēku domā, kā sastādīt darbu sarakstu dienai, taču ir arī citi globāli periodi, piemēram, mēnesis un gads. Uzdevumiem attiecīgi jābūt daudz globālākiem. Ja esat izlēmuši uzsākt veicamo darbu saraksta plānošanu, tad sāciet to veidot gadam un, balstoties uz to, plānot savus darbus mēnesim, nedēļai, bet pēc tam katrai dienai.
Sastādīt veicamo darbu sarakstu
Kad sagatavošanās posmi pabeigti, varat sākt saraksta sastādīšanu. Tas jādara jau savlaicīgi. Tā, piemēram, to ērtāk sagatavot iepriekšējās dienas vakarā, lai jau nākamajā rītā sāktu veikt iecerēto. Kad tas kļūs par ieradumu, tad veicamo darbu saraksta sastādīšana neaizņems vairāk par 5 minūtēm jūsu laika.
Izpildīt sastādīto sarakstu
Un tā, pēc saraksta sastādīšanas sākam tā izpildi, cenšoties nenovirzīties no izvēlētā grafika. Ja nu tomēr kādu reālu iemeslu dēļ jums neizdodas paveikt ieplānoto, tad pārceliet šos darbus uz citu laika periodu.
Izanalizēt plāna izpildi
Dienas, nedēļas vai mēneša beigās izanalizējiet, cik daudz darbu jūs spējāt izpildīt. Ja plāns nav izpildīts par 100%, tad pārdomājiet, kas traucēja izvirzīto uzdevumu izpildei.
Sastādīt darbu sarakstu nākamajam periodam
Nu un visbeidzot saplānojiet darbu sarakstu nākamajam periodam, ņemot vērā iepriekšējā analīzi.
Nobeigumā
Tagad jūs zināt, kā pareizi sastādīt darbu sarakstu un ieplānot savu dienu. Ceram, ka šie padomi jums palīdzēs. Vēlam veiksmi!