Kā sagatavoties pārrunām?
Pārrunas – tas ir svarīgs darbā iekārtošanās posms, kā arī lielisks veids, kā nodemonstrēt darba devējam savas labākās īpašības. Taču šajā atbildīgajā brīdī ikviens pretendents izjūt bailes un nepārliecinātību. Šajā rakstā mēs jums pastāstīsim, kā sagatavoties pārrunām, būt par sevi pārliecinātam un nebaidīties pieļaut kādas kļūdas.
Pirms pārrunām:
Neuztraucieties
Pirmām kārtām pirms pārrunām neuztraucieties un neuzvelcieties. Attiecieties pret tām kā vienkāršu sarunu. Atcerieties, ka jūs novērtējat uzņēmumu tieši tāpat, kā tā novērtē jūs.
Esiet par sevi pārliecināti
Nav vērts uztraukties par to, vai jūs pieņems amatā vai nē. Daži no mums tērē pārlieku daudz laika un enerģijas pārdzīvojumiem. Tā vietā kārtīgi apdomājiet, vai jūs piekritīsiet strādāt konkrētajā uzņēmumā un attiecīgajā amatā, ja jums to piedāvās. Kad jūs visu uzmanību centrējiet nevis uz sevi, bet organizāciju, jūs kontrolējat situāciju.
Pārvirziet savas domas un jūtas
Vēl viens svarīgs solis, pirms doties uz pārrunām – tas ir pārvirzīt savas domas un jūtas pozitīvā gultnē. Ja jūs uztraucaties, iedomājieties, ka tas nav satraukums, bet izaicinājums. Kad jūs novirzāties no negatīvām domām uz pozitīvām, jūs maināt savu domāšanas veidu, tā vairojot pārliecību par sevi.
Sagatavojiet savus piemērus
Pirms dodaties uz interviju, ir ļoti svarīgi sagatavot savus piemērus. Atcerieties savu iepriekšējo pieredzi, kura varētu attiekties uz jauno jūs interesējošo amatu. Tas būs jūsu slepenais ierocis pārrunās, kā arī vairos pārliecību.
Bez tam, izlasiet vakances aprakstu uzņēmuma mājas lapā, lai izprastu, kādu darbinieku viņi meklē. Tālāk pacentieties atcerēties precīzus savas personīgās un profesionālās pieredzes piemērus, kuri varētu būt attiecināmi uz amatu.
Radiet labu iespaidu
Atcerieties, ka ikvienas pārrunas sākas vēl pirms esat atbildējuši uz jautājumiem. Jūs sāk novērtēt kopš brīža, kad jūs pārkāpjat uzņēmuma biroja slieksni. Visas jūsu darbības – mīmika, sasveicināšanās, žesti un valoda – formē darba devējam iespaidu par jums.
Padomi, kā radīt labu iespaidu
Ierodieties agrāk
Ir labs teiciens: “Ja esat ieradušies laikā, jūs nokavējāt”. Tāpēc uz pārrunām vienmēr ierodieties 10-15 minūtes pirms norunātā laika. Tā jūs nodemonstrēsiet darba devējam savu punktualitāti, un jums būs laiks noskaņoties pārrunām.
Izvēlieties piemērotu apģērbu
Apģērbs var daudz liecināt par cilvēku. Parūpējieties par savu ārējo izskatu, jo tieši tas rada pirmo iespaidu darba devējam. Tāpēc, dodoties uz pārrunām, vienmēr ģērbieties profesionāli. Tas nebūt nenozīmē, ka noteikti jāierodas kostīmā. Uzvelciet to, kas būs piemērots amatam, uz kuru jūs pretendējat.
Esiet labā noskaņojumā
Bez ārējā izskata darba devējs arī ievēro jūsu noskaņojumu, ar kuru esat ieradušies uz pārrunām. Tieši no noskaņojuma būs atkarīga jūsu tālākā saruna un pārrunu iznākums.
Ar visiem sasveicinieties ar cieņu
Jūs nekad nezināt, ar ko tieši sasveicināties, tāpēc izrādiet cieņu visiem – sākot no apkopēja līdz uzņēmuma īpašniekam. Kas zina, varbūt apkopējs ir uzņēmuma vadītāja radinieks.
Atrodiet kopīgas intereses
Patiesībā pirms pārrunām vienmēr ir iespēja nedaudz papļāpāt. Jūs varat šo laiku izmantot, lai noskaidrotu jūsu kopīgās intereses. Varbūt jūs esat mācījušies vienā universitātē vai pārdzīvojat par vienu un to pašu sporta komandu. Tas viss darba devējam radīs vienīgi pozitīvu iespaidu par jums.
Pārrunu laikā:
Atbildiet uz visiem jautājumiem
Vienmēr atbildiet uz visiem jautājumiem, kurus uzdod darba devējs. Daudzi cilvēki sniedz tikai daļu atbilžu, kas ne visai labi ietekmē pārrunu rezultātus. Parasti jautājumi tiek uzdoti ar konkrētu nolūku. Tāpat arī, ja jūs neesat sadzirdējis jautājumu, nekas ļauns nenotiks, ja palūgsiet to atkārtot.
Miniet piemērus
Bet tagad parunāsim par to, kā pareizi atbildēt uz jautājumiem. Ikvienai jūsu atbildei jāietver vismaz viens piemērs. Pateicoties tam, darba devējs vairāk uzzina par jūsu personīgo pieredzi, bet atbildes spilgtāk saglabāsies atmiņā.
Rezumējot
Kopumā var teikt, ka pārrunas – tas nav nekas briesmīgs, kā šķiet, galvenais ir sevi pareizi noskaņot. Ticiet saviem spēkiem un jums noteikti viss izdosies!